Hokej - Humenné - MHK Humenné


Názov:
MHK Humenné
Adresa:
Chemlonská 8, Humenné

Základy ľadového hokeja v našom meste sa viažu k polovici 30 rokov a k činnosti miestneho Sokola. Od ročníka 1936/1937 sa miestni hokejisti zapájali do regionálnych súťaží. V meste pôsobili mužstvá TJ Lokomotíva a Tatran. Od roku 1975 sa začalo s výstavbou umelej ľadovej plochy a koncom 70 rokov sa Humenné dočkalo otvoreného zimného štadióna. Hokej prešiel pod krídla TJ Chemkostava od roku 1982 sa začalo aj s prestavbou mužstva a jeho následným posilňovaním s cieľom prebojovať sa do 1. ligy. Jeden z najkrajších krytých hokejových štadiónov na Slovensku sa dal do užívania 20. decembra 1996.

Nová radostnejšia éra hokeja sa začala písať od roku 1999 keď sa na ZŠ Laboreckej vytvárali športové hokejové triedy a začala sa cieľavedomá práca s mládežou. V roku 2004/2005 družstvo mužov vyhralo 2.ligu. V následujúcej sezóne už HKM Humenné hralo v 1.lige a podarilo sa mu prebojovať až do finále čo bol doposiaľ najväčší úspech v klubovej histórií.

Zmena názvu klubu z HKM na Mládežnícky hokejový klub Humenné priniesla ďalšiu etapu hokejového života a v posledných dvoch sezónach sa hráči MHK Humenné prebojovali až do finále 2. ligy. Opäť sa začalo s postupným budovaním športových hokejových tried na ZŠ Hrnčiarskej.


Viac informácií:

NOVINKY

PRIDAŤ KLUB/PODUJATIE